Sport Maker, z. s. Březinova 756/3, Stará Boleslav, 250 01
(420) 723 924 596 p.krupicka@sportmaker.cz

Pojďte si zaběhat!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jaro je tu a s ním začíná období běžeckých závodů v našem okolí. Můžete si zde nejen otestovat svou formu a zúročit zimní naběhané kilometry, ale také strávit příjemné odpoledne s celou rodinou.

21. dubna se v Lobkovicích koná Běh o pohár starostky města Neratovice. Trasa závodu vede po polních a lesních cestách okolo nedaleké vodárny. Kategorie jsou vypsány od nejmenších benjamínků, kteří poběží pár set metrů až po hlavní mužský závod měřící necelých 10 kilometrů.

Staroboleslavští atleti zahajují tradičně venkovní sezonu Jarním během. V sobotu 22. dubna se koná již 74. ročník tohoto závodu. Na start v 10 hodin před kostelem Nanebevzetí Panny Marie ve Staré Boleslavi jsou zváni nejen příznivci místního atletického oddílu. Závod je otevřený, běžeckou sezonu zde tedy můžete zahájit i vy. Běží se Lázeňskou ulicí do cíle na stadionu v Houštce.

23. dubna se na fotbalovém hřišti v Lázních Toušeň pořádá Lázeňský běh. Vypsáno je opět mnoho kategorií od závodů pro nejmenší, pro které je vytyčena trať na fotbalové ploše, po hlavní závod obepínající svou trasou jezera nedaleké pískovny. Zvláštní kategorií je Nordic Walking pro chodce s holemi.

13. května startuje z Masarykova náměstí Městský běh Brandýsem a Starou Boleslaví. Před hlavním závodem na tratích 5 kilometrů a ¼ maratonu se na náměstí uskuteční závody pro nejmenší na trati dlouhé přibližně 100 metrů. Závodníci v hlavních kategoriích mohou běžet nejen sami za sebe, ale také utvořit minimálně tříčlenné týmy a soutěžit o sud piva. Po vyhlášení výsledků bude následovat hudební produkce kapel z Polabí.

V okolí Jenštejna se můžete proběhnout 20. května v rámci závodu Jenštějnská pětka. Zde se můžete na start postavit i se svým čtyřnohým členem rodiny v rámci běhu se psy. Součástí celé akce je také bohatý doprovodný program.

Posledním závodem před letními prázdninami je nejstarší běžecký závod v České republice, půlmaraton Praha–Brandýs. Organizátoři tentokrát změnili trasu závodu tak, že start a cíl je na jednom místě. Vybíhá se 25. června ze Zelenče, trasa dále vede městysem Zápy – Ostrov do Dřevčic, kde je otočka a stejnou cestou se běžci vrací zpět do Zelenče. Pro příznivce kratších vzdáleností je vložen závod na 10 km.

Běžecká sezona je poměrně nabitá. Závodů postupně přibývá a s dalšími ročníky se zvyšuje také jejich kvalita. Na své si jistě přijdou trénovaní sportovci i rodiny s dětmi. Přijďte si tedy zazávodit, podpořit běžce na trati nebo si jen užít doprovodný program.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *