Sport Maker, z. s. Březinova 756/3, Stará Boleslav, 250 01
(420) 723 924 596 p.krupicka@sportmaker.cz

Festival Sportu

Historie

1968_postup do ligyDějiny Festivalu sportu v Brandýse nad Labem se píší již více než tři dekády. V roce 2013 oslavila akce společně s hlavními organizátory, Ing. Bohumilem Sváškem a Jiřím Šťastným, jubilejní třicáté výročí. Bohatou historii plnou významných osobností českého sportu si organizátoři připomněli vydáním oficiálního almanachu.

Od roku 1983 se festivalu zúčastnili například Jan Kůrka, vynikající střelec a vítěz olympijských her v Mexiku, Jiří Raška zlatý olympijský medailista ve skocích na lyžích nebo Jiří Zídek, první Čech, jenž se prosadil v nejkvalitnější basketbalové soutěži světa, tedy americké NBA.

Ročník s číslem 31, který se konal v červnu 2014, navázal na tradici a bohatou historii, přinesl ale také mnoho změn. Do organizace se nově zapojil Sport Maker a také Gymnázium J. S. Machara. Festival sportu se ze svého tradičního dějiště v brandýském sídlišti přesunul do sportovního areálu ZŠ Na Výsluní.

Brandýs nad Labem – Stará Boleslav nabízí širokou škálu sportovních aktivit pro děti, mládež i dospělé a cílem akce je posloužit rodičům malých dětí, aby si jednotlivé sporty prohlédli a mohli se lépe rozhodnout, jakému sportu se jejich ratolest bude věnovat. Malí sportovci si navíc všechny disciplíny mohou přímo vyzkoušet a splněním soutěžních úkolů si vybojovat i malou odměnu.

Změna formátu akce se pořadatelům vydařila, akce se zúčastnilo 15 sportovních klubů a 200 dětí.

V roce 2015 se Festival Sportu uskutečnil ve stejném  formátu a opět přilákal stovky dětí.

Rekordní Festival Sportu 2016

DSC_0746Zábavné sportovní odpoledne, celá řada soutěží a také současné i bývalé hvězdy českého sportu. Toto vše nabídl dětem a jejich rodičům opět Festival sportu. Jeho 33. ročník se uskutečnil středu 7. Září od 15:30 ve sportovním areálu Základní školy Na Výsluní v Brandýse nad Labem.

Akce se zúčastnilo přes 550 návštěvníků, z toho 350 dětí. Aktivně se do programu akce zapojilo na 20 sportovních klubů z města a okolí!

Festival Sportu 2017

34. ročník této jedinečné akce je naplánován na středu 6. 9. 2017 od 15:00 opět ve sportovním areálu Základní školy Na Výsluní v Brandýse nad Labem.

Aktuality a další informace naleznete na našem facebookovém profilu.