Sport Maker, z. s. Březinova 756/3, Stará Boleslav, 250 01
(420) 723 924 596 p.krupicka@sportmaker.cz

Brno bude hostit Mistrovství světa v nohejbalu 2016

sport maker zapas

V letošním roce se nohejbaloví fanoušci mohou kromě napínavých ligových duelů těšit také na výkony reprezentačního týmu mužů. Moravská metropole se totiž od 18. do 20. listopadu stane hlavním městem světového nohejbalu.

Pořadatelem mistrovství světa je Český nohejbalový svaz, jehož představitelé na přípravě akce pracují již od začátku roku 2015. V letech 2008 a 2012 byla hala Sportovního centra Nymburk beznadějně vyprodaná již několik měsíců před akcí. Padlo rozhodnutí přesunout šampionát do větších prostor, abychom mohli exkluzivní nohejbalový zážitek z místa konání nabídnout co největšímu počtu fanoušků. Ideální podmínky jsme nakonec našli v Brně, konkrétně v Městské sportovní hale Vodova. Její kapacita cca 3 200 diváků (včetně Premium boxů kolem hrací plochy) je přibližně dvojnásobkem možností haly v Nymburce. Další výhodou pak je, že na hlavní halu navazuje hala míčových sportů s dalšími dvěma hracími kurty. Diváci i hráči tak absolvují celý program pod jednou střechou bez nutnosti dlouhých přesunů.

Nohejbal je na Jižní Moravě jako doma. Nohejbal Modřice je díky dlouhé řadě úspěchů pojem pro celé Brno i okolí. Moravská metropole v minulosti úspěšně hostila také některé významné mezinárodní akce, včetně MS žen a juniorů v roce 2012. Představitelé města i kraje jsou podpoře sportu obecně nakloněni. ČNS se podařilo získat grant od města Brna a žádost o podporu z Jihomoravského kraje čeká na vyhodnocení. S již schváleným příspěvkem MŠMT, příjmy od sponzorů a ze vstupného tak lze očekávat, že rozpočet bude vyrovnaný.

„Nohejbal je v naší zemi fenoménem a zatím tomu i odpovídaly divácké návštěvy všech domácích šampionátů od roku 2000. I proto je cílem ČNS jedenkrát za čtyři roky uspořádat tuto vrcholnou akci právě u nás. Je to vždy velká událost jak pro samotné hráče, tak i pro všechny nohejbalové fanoušky. Navíc je to vždy skvělá příležitost více zpopularizovat náš sport širší veřejnosti, protože celostátní média jsou takovým výjimečným událostem vždy nakloněna,“ popisuje prezident ČNS KAMIL KLENÍK.

„V roce 2012, na MS v Nymburce, se poprvé představila Jižní Korea se svým velmi sympatickým týmem a ihned si získala srdce všech fanoušku v hale a my se na tento tým můžeme těšit opět i letos. Velká očekávání ve vzájemnou spolupráci s korejskou asociací Jokgu vkládáme do členství ČNS v obchodní komoře při Česko-Korejské společnosti. Její pomoc a podpora ve vzájemné komunikaci bude pro nás jistě velmi přínosná. Vysoký sportovně-společenský kredit letošního MS zajistí i osobní účast paní ministryně školství, mládeže a tělovýchovy, paní Kateřiny Valachové, která nad touto akcí převzala osobní záštitu. A nebude chybět při medailovém ceremoniálu, aby mohla předat ocenění těm nejlepším. A já pevně věřím, že mezi nimi nebudou chybět ani naši reprezentanti,“ doplnil Kleník.

Aby byl šampionát co nejatraktivnější pro diváky, připravili pořadatelé spolu s Mezinárodní nohejbalovou unií UNIF některé změny herního systému. Z celkového počtu 20 týmů se 12 reprezentačních výběrů se utká o 4 postupová místa v kvalifikaci a 8 nejlepších týmů bude přímo nasazeno do základních skupin. Už v pátek odpoledne tak diváci uvidí velmi zajímavé zápasy českého národního týmu s dalšími top mužstvy světa. V sobotu bude program pokračovat čtvrtfinálovými skupinami a odpoledními semifinále. V neděli pak přijdou na řadu finálové boje o medaile.

Chystá se také bohatý doprovodný program. Patrony mistrovství budou významní sportovci nejen z jihomoravského regionu a již brzy bude představen nový maskot šampionátu. V zázemí haly najdete stánky partnerů MS, v programu určitě využijeme velkou LED obrazovku ve sportovní hale a těšit se můžete také na půvabné roztleskávačky. Novinkou letošního roku pak bude Síň slávy českého nohejbalu, která bude formou výstavy mapovat historii našeho sportu, včetně vzácných artefaktů, jako je například putovní pohár z turnaje Ředitelství žlutých lázní z roku 1942. Ten ČNS před třemi lety odkoupil ze sbírky trofejí slavného fotbalisty Josefa Bicana.

I když se nic nemůže vyrovnat osobnímu zážitku atmosféry v hale a skvělých nohejbalových momentů, chystají se pořadatelé také na zajištění odpovídajícího informačního servisu pro diváky, kteří se nebudou moci osobně zúčastnit. Nedělní finálové boje nabídne v přímém přenosu program ČT sport, který letos jako předkrm v neděli kolem poledne přinese i hodinový záznam ze semifinálových utkání. Všechna utkání českého týmu a nejlepší souboje dalších soupeřů pak uvidíte živě na TVCOM.cz. Organizátoři přinesou také řadu rychlých videorozhovorů z místa, souhrny výsledků na webu šampionátu a nejrychlejší informace na sociálních sítích.

Předprodej vstupenek bude zahájen v průběhu června a informace o něm vám určitě neunikne. Podrobnosti k cenám vstupenek a systému prodeje najdete na webu šampionátu www.msnohejbal.cz. Podpůrnou akcí pro Mistrovství světa (MS) a Nohejbalové superfinále (SF) pak bude Nohejbalová tour 2016. Pořadatelé se svým informačním stánkem postupně navštíví všechny extraligové areály, vybraná hřiště v nižších soutěžích a také vybrané jednorázové turnaje. V informačním stánku se dozvíte všechny potřebné informace o MS i SF, budete moci soutěžit o volné vstupenky na obě akce nebo si koupit oficiální dárkové předměty šampionátu. S firmou Ticketportal.cz v současnosti jednáme o možnosti přímého prodeje vstupenek v informačním stánku.

Pro další informace sledujte Nohec magazín, weby nohejbal.org a msnohejbal.cz a také profil Českého nohejbalu na facebooku.

Text je převzatý ze zpravodajského webu Nohecmagazin.cz. Jirka Sládek pracuje pro Český nohejbalový svaz jako hlavní koordinátor MS 2016.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *