Sport Maker, z. s. Březinova 756/3, Stará Boleslav, 250 01
(420) 723 924 596 p.krupicka@sportmaker.cz

Brandýští deblkanoisté doma zabojovali o reprezentační dresy

1. a 2. NKZ v kanoistice na divoké vodě. 21.-22.5.2016, Brand

Umělá slalomová dráha v Brandýse nad Labem hostila o víkendu 21. a 22. května 1. a 2. Národní kvalifikační závod ve vodním slalomu. Po Českém poháru v roce 2014 a Mistrovství ČR žáků o rok později, dostali místní organizátoři další velkou příležitost předvést své pořadatelské kvality. Bojovalo se především o body do kvalifikace juniorské reprezentace a bylo opravdu na co se dívat.

Slalomová dráha na Labi si od celkové rekonstrukce v letech 2012 až 2014 získává čím dál větší pozornost kanoistů i svazových činovníků. „Díky péči Centra vodních sportů Brandýs, jež pod vedením Ondřeje Choura spravuje místní kanál, je možné pořádat stále větší a zajímavější akce,“ pochvaloval si ředitel závodu Lukáš Kubričan z Dukly Brandýs.

Počasí bylo letos naprosto ideální. Stav vody byl vzhledem k termínu velmi dobrý a díky spolupráci s místní elektrárnou a Povodím Labe mohli organizátoři pustit do kanálu více vody, než je obvyklé. Podmínky tak byly dostatečně náročné i pro juniorskou kategorii.

V sobotu se na startovní listině v různých kategoriích nastřádalo celkem 280 lodí a podobný počet se zúčastnil i nedělního programu. Jedná se tak v novodobé historii kanálu o rekordní účast. Slunečné počasí navíc nalákalo spoustu diváků a kolemjedoucích z přilehlé cyklostezky, a tak byl kanál a celý Ostrůvek doslova v obležení.

Z domácích závodníků Dukly velice dobře odjeli deblkanoisté, kteří bojují o nominaci na světový šampionát v Krakově a mistrovství Evropy ve slovinském Solkanu. V sobotu byla úspěšnější bratrská dvojice Mikuláše a Vojtěcha Zapletalových, v neděli se pak situace obrátila a souboj domácích deblů vyhráli bratři Vojtěch a Tomáš Hegerové. Obě sestavy položily slušný základ pro vstup do reprezentačního kádru, ale rozhodnou až závěrečné dva kvalifikační závody v Roudnici nad Labem.

Své závodníky vyslal do labských vod také Kajak klub Brandýs, který se zaměřuje hlavně na práci s mladšími sportovci. „S výkony místních závodníků jsem velmi spokojený. Velmi dobře odjel například mladší žák Štěpán Venc a v neděli pak velký posun ve výkonnosti předvedly Barbora Karlíková a Nicola Capalini,“ zhodnotila víkend předseda Kajak klubu Jaroslav Volf.

Medaile nejúspěšnějším závodníkům v sobotu předával místostarosta Hynek Homolka. Kromě cenných kovů pak závodníci jako věcnou odměnu získali výrobky firmy Frogneopren, které jim jistě pomohou v dalším závodním i tréninkovém úsilí.

„Rádi bychom tímto poděkovali městu Brandýs nad Labem – Stará Boleslav a Českému svazu kanoistů, jež akci finančně podpořily, a samozřejmě partnerům akce – společnosti Jídelna Popelka a sdružení Sport Maker. Díky patří také všem dobrovolníkům z řad pořádajících oddílů, veliteli posádky Stará Boleslav za zapůjčení zázemí a personálu vojenského klubu a pánům Štěpánovi Lexovi a Pavlovi Brzobohatému za zapůjčení jejich pozemků“, dodal na závěr Jaroslav Volf, šéftrenér Dukly Brandýs.